Skip to main content

We reizen zaterdag af naar sportpark Middelmors voor een klassieker in de Tweede Divisie. Op dit fraaie complex staat in de veertiende speelronde het duel tussen Rijnsburgse Boys en SV Spakenburg op de rol. Oftewel de Uien tegen de Blauwen. De aftrap in Rijnsburg is om 14:30 uur.

We kunnen concluderen dat Rijnsburgse Boys bezig is met een uiterst wisselvallig seizoen. De mannen van hoofdtrainer René van der Kooij slagen er tot nu toe niet in om een mooie reeks neer te zetten. Een fraaie winst wordt een week later vervolgd met een kansloze nederlaag. Daardoor is het gissen in welke vorm de Uien zaterdag tegen onze Blauwen aantreden. Als we kijken naar de thuisbalans van Rijnsburg dit seizoen, zien we dat van de zes gespeelde wedstrijden drie in winst zijn omgezet en evenzoveel keer is verloren. De zeges kwamen tot stand tegen Excelsior Maassluis, AFC Amsterdam en Barendrecht; het onderspit werd gedolven tegen HHC Hardenberg, IJsselmeervogels en Katwijk. In de eerste ronde van de KNVB-beker moesten de Uien op eigen veld nipt hun meerdere erkennen in NEC. De Eredivisionist had het knap lastig op Middelmors en wist met hangen en wurgen de winst over de streep te trekken (2-3).

Veel wisselingen

De wisselvalligheid bij de boys uit Rijnsburg kan te maken hebben met de vele wisselingen die de selectie heeft ondergaan in vergelijking met vorig seizoen. Zo spelen Delano Asante en Mitch van Kempen nu voor MVV uit Maastricht, is Dani van der Moot verkast naar rivaal Katwijk en verdedigt Tom Bijen nu de kleuren van Koninklijke HFC. Daarnaast hebben Roderick Gielisse en Sjors Kramer hun kicksen opgeborgen. Tegen deze goodbyes staat het hello van nieuwe spelers. We noemen een paar namen: voormalig Blauwe Joël Tillema is weer terug op de Middelmors na een uitstapje bij AFC. Tom Overtoom is overgekomen van Telstar, Thibo Agyeman van Almere City, Jesse Buurmeester van FC Volendam en Ezechiel Fiemawhle van Villena FC. Verder heeft hoofdtrainer René van der Kooij twee spelers weten te strikken van zijn voormalige club USV Hercules: Younes Tufi en Mitchell Zwart.

Mark van der Weijden blijft scoren

Wat in Rijnsburg wel vertrouwd is gebleven, is het scorend vermogen van Mark van der Weijden. De spits trof vorig seizoen 25 keer doel en dit seizoen staat de teller alweer op 9 doelpunten. Andere erkend doelpuntenmaker is Ilias Kariouh: vorig seizoen 9 treffers en dit seizoen tot nu toe 4 keer trefzeker. Daarbij verzorgt aanvallende middenvelder Jeroen Spruijt momenteel met 5 beslissende vooracties de meeste assists.

Afgelopen zaterdag wist Rijnsburgse Boys de uitwedstrijd tegen Koninklijke HFC op de valreep om te buigen naar een overwinning. De mannen van René van der Kooij kwamen al vroeg op achterstand. In de 87e minuut bracht Daan Walraven met zijn eerste competitiegoal de ploegen weer in balans en in de 89e minuut schoot Rob Zandbergen de boys zelfs nog naar een benauwde overwinning. Dat deed hij met z’n derde competitietreffer. Dankzij die winstpartij is Rijnsburgse Boys geklommen naar de achtste positie in de Tweede Divisie met 18 punten uit 13 duels. Dat zijn er 5 minder dan SV Spakenburg dat op de gedeelde vierde plek staat in de hoogste amateur-competitie.

Monsterscore tegen Barendrecht

Ook onze Blauwen kennen een redelijk wisselvallig seizoen. Na een mooie reeks van 3 overwinningen, moest in Almere een onnodige nederlaag worden geslikt. Deze werd vorige week echter op een heerlijke wijze weggespoeld door Barendrecht met liefst 8-0 af te drogen. Koen Wesdorp was de grote man aan de zijde van SV Spakenburg. De middenvelder weigert bijkans om ‘lelijke’ doelpunten te maken. Zijn eerste was een magistrale pegel in de kruising van een meter of twintig en na rust verschalkte hij de doelman met een knal van bijna de middenlijn. Tussendoor vond hij ook nog een keertje het net. Ravelino Junte tekende voor twee goals, terwijl Killian van Mil, Olaf Kok en Sam van Huffel ook nog een fraaie duit in het zakje deden.

Na deze monsterscore is SV Spakenburg de meest scorende formatie in de Tweede Divisie. Dat tegen Barendrecht weer eens de nul werd gehouden, moet als een extra overwinning hebben aangevoeld. De tot nu toe 23 tegentreffers is namelijk te veel van het goede. Maar ook daarin lijken de mannen van trainer Chris de Graaf aan de beterende hand. Dankzij deze overwinning en het gelijkspel van de verrassende koploper HSV Hoek tegen AFC is de afstand tot de koppositie geslonken naar 6 punten.

Onderlinge resultaten

Als we kijken naar de laatste 25 ontmoetingen tussen de Uien en onze Blauwen, dan is de balans in het voordeel van Rijnsburgse Boys. Ze wisten 11 keer aan het langste eind te trekken tegenover 7 keer door SV Spakenburg en 7 keer eindigde het duel in een gelijkspel. Vorig seizoen moest SV Spakenburg twee keer een nederlaag slikken tegen Rijnsburgse Boys. Op de Westmaat bracht Mark van der Weijden de gasten op een 0-2 voorsprong, waarna Nick Verhagen de 1-2 eindstand op het scorebord zetten. Op de Middelmors gingen de Blauwen met 4-1 onderuit.

Arbitrale kwartet

De wedstrijd zal onder leiding staan van arbiter Stijn van Zuilichem. Op de ene flank zal Stijn geholpen worden door Chielajn Veen, de hulp aan de overzijde is op het moment van schrijven nog onbekend.  De vierde official is zaterdag Dennis Smit. De bal zal zijn eerste wenteling maken om 14:30 uur, tot dan en Forza Blauwen!