Skip to main content

De Blauwen mochten na de bekerwedstrijd tegen Helmond Sport aantreden tegen Noordwijk. Waar het vorig seizoen nog punten liet liggen na het bekerduel tegen FC Utrecht wist de ploeg van Chris de Graaf deze keer wel de volle buit mee de bus in te nemen. Daarmee reeg Spakenburg de zevende kraal aan de overwinningsketting. Dit gaat dan om de competitiewedstrijden, met de beker erbij is het al de negende overwinning op rij.

De Blauwen startte met de volgende elf spelers tegen Noordwijk: Heus, Green, Artien, Werkman, Verhagen, Veenhoven, Van Huffel, Wesdorp, Suleiman, El Azzouti en Van der Linden.

Eerste helft

Spakenburg ging volgens de verhouding op de ranglijst aanvallend van start. Het zocht via de flanken de mogelijkheden. Zo waren er in minuut elf twee mogelijkheden. Eerst een schot van Van Huffel en daarna een kopbal van Artien, maar beide keren stond doelman Jansen in de weg. In de twintigste minuut kwam het opmerkelijkste moment van de eerste helft. Veenhoven en Bouwman kregen het even met elkaar aan de stok na een duel om de bal. Dit leek gesust te worden en zo dacht iedereen dat het spel weer hervat kon worden, maar nu riep de scheids twee andere spelers bij zich op aangeven van de grens. Artien kreeg geel voorgehouden en daar dat na veertien minuten ook al was gebeurd was het inpakken en wegwezen voor de centrale verdediger van Spakenburg. De andere hoofdrolspeler in datgene wat de grens had waargenomen was middenvelder Bosma. Hij kreeg een directe rode kaart en zo kon ook hij de catacomben gaan opzoeken.

Beide ploegen dus met een man minder, maar wel uit verschillende linies en daarmee was het de vraag welke trainer daar het meest tactisch mee omging. Chris de Graaf liet in ieder geval middenvelder Veenhoven een linie terugzakken en na iets meer dan een half uur spelen bracht hij Van Lopik binnen de lijnen ten faveure van Veenhoven. Trainer Zethof liet Noordwijk ongewijzigd en daarmee speelden beide ploegen met een man minder op het middenveld.

Vlak voor rust waren er kansen voor zowel Spakenburg als Noordwijk. Beide keepers brachten echter redding en de Blauwen mochten van geluk spreken toen arbiter Dröge niets wilde weten van een Noordwijkse stipper in de 42e minuut. Zo werd de thee bereikt met de brilstand en moest het gaan gebeuren in de tweede helft.

Tweede helft

Voor de Blauwen gebeurde dat ook. Spakenburg kwam voortvarend uit de kleedkamer en zocht nadrukkelijk de aanval. In de 49e minuut was het al raak. Een goede individuele loopactie van Verhagen en een eveneens goed balletje op El Azzouti bracht de goalgetter van Spakenburg in stelling. De spits haalde verwoestend uit en schoot de bal in de lange hoek tegen de touwen. Terwijl de Twitteraar van dienst nog bezig was met het vermelden van de goal was het alweer raak. Een vrije trap werd door Werkman met hoofd verlengd. De bal belande met een stuit achter keeper Jansen en zo trok Spakenburg binnen een mum van tijd de wedstrijd naar zich toe.

Noordwijk probeerde vervolgens via de lange bal om terug in de wedstrijd te komen. Waar dat vorig jaar op Sportpark Duinwetering nog lukte, toen werd het 3-3, hield de Blauwe muur deze keer wel stand. Om nog meer zekerheid in te bouwen werden Noordhoff en Kleijweg gebracht en mochten Suleiman en El Azzouti hun rust pakken. Ook Wesdorp werd naar de kant gehaald en Kourouma kwam voor hem binnen de lijnen.

Vlak voor tijd werd de wedstrijd definitief in het slot gegooid. Verhagen kon met een lange bal weer een assist achter zijn naam schrijven. Deze keer gaf de rechtsback voor op Floris van der Linden. De Blauwe aanvaller wist met een slimme lob-bal de Noordwijkse doelman te verschalken.

De meegereisde Spakenburg supporters konden zo genieten van drie Blauwe goals en evenveel punten gingen mee de bus in. Daarmee blijft Spakenburg aan kop en het gat met belager Quick Boys groeide naar vijf punten door de nederlaag van de Boys tegen Jong Almere City (2-0). De Treffers, de andere kaper op de kust, won wel van ACV met 2-3 en het gat met de Groesbeekers blijft daarmee gehandhaafd op twee punten.

Sfeerbeelden van de wedstrijd VV Noordwijk tegen SV Spakenburg. Uitslag 0-3 op zaterdag 4 november 2023.

Aanstaande zaterdag speelt de ploeg van Chris de Graaf tegen Kozakken Boys. De ploeg uit Werkendam komt op bezoek op de Blauwe Westmaat. Het eerste fluitsignaal zal om 15:00 uur klinken, tot dan en Forza Blauwen!