Skip to main content
Het Blauwe vlaggenschip zal aanstaande zaterdag richting Amsterdam afvaren. In de hoofdstad, op sportpark Goed Genoeg, is AFC de tegenstander. Voor Spakenburg een echte angstgegner. Veel wedstrijden gingen verloren tegen de roodzwarten. Alleen vorig jaar, ook toen uit, werd er sinds lange tijd weer eens gewonnen van AFC. 

AFC

De mannen van Benno Nihom zijn bezig aan een wisselvallig seizoen. Het begin was sterk met tien punten uit vier wedstrijden, maar daarna kwam de klad erin met slechts één overwinning in tien wedstrijden. Vervolgens werd er juist weer een serie van een reeks ongeslagen wedstrijden neergezet. In de laatste vijf competitiewedstrijden wisten de Amsterdammers vier keer te winnen en werd er eenmaal gelijkgespeeld. De tegenstanders waren ACV (0-2), HHC Hardenberg (2-2), FC Lisse (0-1), Jong Almere (1-5) en Kozakken Boys (0-5). Opvallend is dat de laatste thuisoverwinning in de competitie alweer dateert van begin oktober. Toen werd ADO’20 met 2-0 verslagen.

Op sportpark de Zwaaier pakte AFC behoorlijk uit. In de eerste helft kwam de ploeg op voorsprong via Splinter de Mooij en in de tweede helft ging het vanaf minuut 70 echt los. De Mooij verdubbelde zijn doelpuntenaantal en vervolgens liep de ploeg uit naar de 0-5 overwinning via Cody Claver, Soufiane Hetli en Rick Wouters (eigen doelpunt).

Door de goede serie is AFC terug te vinden in de top van de middenmoot. Nihom en zijn mannen staan zevende met dertig punten. Het doelsaldo is 32 om 26, het leeuwendeel van de goals komen op rekening van Oussama Siali (acht treffers) en Splinter de Mooij (zes goals). Andere sterkhouders naast de goalgetters zijn goalie Gijs van Zetten, de centrale verdediger Tim Linthorst en de back Cody Claver.

Spakenburg

De mannen van Chris de Graaf hebben in 2024 twee wedstrijden afgevinkt en beide potjes op de Blauwe Westmaat werden gewonnen. Tegen Scheveningen was er een clean sheet en wisten Floris van der Linden en Nick Verhagen het net te doen bollen. De Koninklijke HFC wist wel te scoren, maar Ahmed El Azzouti maakte die ene tegentreffer onschadelijk door voor de gelijkmaker aan te tekenen en Floris van der Linden, die dus 1-op-1 loopt in 2024, maakte de winnende goal via het koppie.

De Blauwe formatie van Chris de Graaf en Jorg Hartog wist daarmee weer verder uit te lopen op één van de potentiële belagers. Quick Boys verloor namelijk punten door het gelijke spel tegen Rijnsburgse Boys. Katwijk en De Treffers wisten wel te winnen. Het gat met de nummer vier Katwijk bedraagt 15 punten, Katwijk heeft nog wel een wedstrijd tegoed ten opzichte van Spakenburg. Quick Boys (derde op de ranglijst met een wedstrijd meer) en De Treffers (tweede op de ranglijst) staan tien punten achter op Spakenburg.

Bij Spakenburg is het doelsaldo 46 om 19. Zowel aanvallend als verdedigd is de Blauwe koploper op die statistieken ook de beste van de competitie. Het grootste aandeel in de doelpuntenproductie is van Ahmed El Azzouti (twaalf goals en één assist), Mukhtar Suleiman (zeven treffers en vier bepalende passes) en Floris van der Linden (zeven doelpunten en drie assists). Bij Spakenburg is eigenlijk iedereen wel sterkhouder. De basisspelers laten elke week zien van grote waarde te zijn, maar ook de wissels versterken telkens de ploeg op het moment van invallen.

Head-to-Head

Zoals gezegd is de balans niet bepaald positief voor de Blauwen als het gaat om wedstrijden tegen AFC. Vorig seizoen wist Spakenburg eindelijk weer eens te winnen van de Amsterdammers. Op sportpark Goed Genoeg werd het 1-2. Eerder in het seizoen 22/23 werd het op De Westmaat 0-2 voor AFC. Deze uitslag stond ook weer op het scorebord op zaterdag 9 september door goals van Oussama Siali en Matthijs Jesse. Het was voor Spakenburg de laatste nederlaag in de competitie.

De eerdere resultaten uit de vorige seizoenen zijn:
12-04-2022 | Spakenburg – AFC | 1-2
06-11-2021 | AFC – Spakenburg | 5-1
06-10-2020 | Spakenburg – AFC | 0-1
25-01-2020 | AFC – Spakenburg | 2-0
31-08-2019 | Spakenburg – AFC | 2-4
02-02-2019 | Spakenburg – AFC | 1-2
01-09-2018 | AFC – Spakenburg | 1-0
25-03-2017 | AFC – Spakenburg | 2-1
01-10-2016 | Spakenburg – AFC | 1-2

Kaartverkoop

Aanstaande zaterdag is er geen kaartverkoop aan de kassa bij AFC. Kaarten dienen gekocht te worden via de online ticketshop. De kaarten geven toegang tot het uitvak op sportpark Goed Genoeg, in dit uitvak is ook een horecapunt aanwezig.

De toegangskaarten zijn verkrijgbaar via deze link: https://shop.paylogic.com/4fbae8766856417687db862f898143cb

Tijd, plaats & arbiter

De wedstrijd zal onder leiding van de heer Sam Dröge staan en hij zal worden geassisteerd door de heer Robin Janssen en mevrouw Diana Snoeren. De vierde official is de heer Pascal Smeenk. Arbiter Dröge heeft in de Tweede Divisie reeds 72 wedstrijden gefloten. In die duels trok hij 208 keer een gele kaart en 27 rode kaarten. Tot op heden floot deze scheidsrechter in de Tweede Divisie negen keer een wedstrijd van de Blauwen en daarin trok hij 26 keer een gele kaart en 1 keer een rode kaart.

Het duel op sportpark Goed Genoeg zal starten om 15:00 uur, tot dan en Forza Blauwen!