Skip to main content

Onze Spakenburgse trots, de kersverse kampioenen van de Tweede Divisie gaan het zaterdag thuis opnemen tegen promovendus ADO’20. De dag zal omlijst worden door allerlei festiviteiten en huldigingen, maar er zal dus ook eerst gewoon gevoetbald worden. Daarbij kan Spakenburg een record uit de boeken spelen. Momenteel hebben de Blauwen 76 punten en is het record van Jong AZ uit 2016/2017 al geëvenaard. Bij een gelijkspel of winst is het record dus ook nog eens verbroken. 

AANHOUDEN DOET OVERWINNEN 1920

De ploeg uit Heemskerk heeft een mooi seizoen gedraaid tijdens het debuutjaar in de Tweede Divisie. De Superezels begonnen sterk, zakte in de tweede akte wel in elkaar, maar hervond zich richting het slotakkoord van de competitie. De ploeg wist met een reeks van ongeslagen wedstrijden zich veilig te spelen en daarmee zien we ADO’20 dus ook volgend jaar weer terug.

Het slotakkoord is zelfs zo sterk dat de ploeg van Roy van der Mije derde staat in de derde periode en nog uitzicht heeft op het winnen van de derde periodetitel. Afgelopen weekend werd er in eigen huis met 4-2 gewonnen van Kozakken Boys en was de grote man Milan Zonneveld. De pas 20-jarige aanvaller, volgend jaar uitkomend voor Quick Boys, bekroonde zijn goede optreden met een hattrick. De openingstreffer kwam van Maurizio Brenna. In de twee wedstrijden daarvoor werd er tweemaal gelijkgespeeld. Tegen Noordwijk werd het 2-2 en tegen Jong Almere City werd het 1-1.

Bij de Heemskerkers is de eerdergenoemde Zonneveld ook de topscorer, hij is goed voor dertien goals en één assist. De tweede targetman met dezelfde voornaam, Milan Klopper, heeft zes keer het net gevonden en wist driemaal de beslissende pass te geven. De nummer drie is de volgend jaar in het Blauw te bewonderen Ian Beelen met vijf doelpunten en vier assists.

ONZE GLORIE, ONZE BLAUWEN

Afgelopen zaterdag bekroonde Spakenburg het fantastische seizoen met het kampioenschap! Tegen GVVV werd een 2-0 achterstand omgebogen in een 2-3 overwinning en in de avond wist De Treffers niet te winnen van Noordwijk en moest het zelfs een nederlaag slikken. Daarmee was de titelstrijd voorbij en kon de Blauwe vlag in de top. De Treffers verdienen zeker nog de complimenten. De ploeg uit Groesbeek lijkt namelijk af te stevenen op een puntentotaal van boven de zeventig en dat is in deze sterke competitie een knappe prestatie die in meerdere seizoenen tot een titel zou hebben geleid.

Door de overwinning op GVVV zetten de Blauwen weer een nieuwe sterke reeks door. De ploeg van het trainersduo De Graaf & Hartog is inmiddels alweer zeven wedstrijden op rij ongeslagen. Van die zeven wedstrijden werden er zes gewonnen. Uit de laatste vijf wedstrijden werd de volle buit gehaald en werd er maar liefst 21 keer gescoord en moesten Damen en de Blauwe verdediging slechts vier keer een tegendoelpunt incasseren.

Bij Spakenburg is Ahmed El Azzouti de topscorer met maar liefst 24 treffers en twee assists. Mukhtar Suleiman volgt met vijftien goals en zeven assists. Floris van der Linden is goed voor elf doelpunten en vier beslissende voorzetten. Andere sterkhouders zijn eigenlijk alle spelers. Zowel de basisspelers als de bankspelers zijn van grote waarde geweest voor dit Spakenburg. Niemand verzaakt, iedereen houdt elkaar scherp en dat is één van de redenen dat dit Blauwe collectief zo goed is dit seizoen.

HEAD-TO-HEAD

In december was er het eerste treffen in competitieverband tussen Spakenburg en ADO’20. Spakenburg kwam toen via El Azzouti op een 0-2 voorsprong, maar in de tweede helft kwamen de Heemskerkers terug tot 1-2 en werd het nog spannend. Het was één van de zeldzame mindere wedstrijden van Spakenburg op basis van de tweede helft.

De andere enige uitslag was die van de bekerwedstrijd. Na een 1-1 gelijkspel trok Spakenburg aan het langste eind via een slopende penaltyreeks op sportpark de Vlotter.

TIJD, PLAATS, ARBITRAGE & FESTIVITEITEN

De wedstrijd van zaterdag op de Blauwe Westmaat staat onder leiding van de zeer ervaren Sander de Brito Roque. Hij zal daarbij geassisteerd worden door Roy Westenberg en Jasper Westland. Alle wedstrijden in de Tweede Divisie vangen zaterdag aan om 15:30 uur. Daarvoor bent u natuurlijk al van harte welkom op het sportpark van de Blauwe kampioen. Er zullen kampioensshirts uitgedeeld worden op het vertoon van de leden- of sponsorpas, wees op tijd want op = op. Na afloop van de wedstrijd is er direct de huldiging vanuit de KNVB en het uitreiken van de kampioensschaal.

Vervolgens zal er om 19:00 uur een Blauwe jeugd optocht en fanfare beginnen waarbij onze Blauwe kampioenen worden rondgereden in een cabrio-bus. De optocht zal rond 19:30 uur uitkomen op het Spuiplein die traditioneel Blauw zal kleuren. We verwachten een grote Blauwe menigte, dus kom zoveel mogelijk lopend of anders op de fiets.

Op het Spuiplein is er om 19:30 uur het Blauwe Songfestival en om 20:00 uur zal de huldiging beginnen vanuit de Gemeente Bunschoten. Om half negen is de huldiging voorbij en begeeft iedereen zich naar de Blauwe sporthal waar het feest zich zal voortzetten. Om 21:00 uur worden de spelers op het podium gehuldigd vanuit de club en zal het feest verder losbarsten. Tot zaterdag en Forza Blauwe kampioenen!