Opvallend is dat de oranjehemden van de 5 verloren duels tot nu toe er 4 op eigen terrein hebben geleden. Kortom, sportpark De Krom is zeker geen onneembare vesting en daarmee een mooi aanknopingspunt voor onze Blauwen. Topscorer bij Katwijk is Sietse Brandsma. De spits – bezig aan zijn laatste seizoen bij de Kattukkers, hij keert terug naar zijn oude liefde CSV Bol – heeft er 10 in het mandje gelegd. Dat is er eentje meer dan onze spits Floris van der Linden. De altijd hardwerkende Brandsma doet ons verder natuurlijk herinneren aan de bekerclash tussen Spakenburg en Katwijk in de KNVB-beker. Met 2 doelpunten was hij in deze thriller heel belangrijk voor de 2-4 bekerwinst van zijn ploeg op de Westmaat.
Afgelopen zaterdag heeft Katwijk de lastige uitwedstrijd tegen Barendrecht met 1-2 gewonnen. Na een 0-2 ruststand door doelpunten van Ravensbergen en Bouwense kwam Katwijk niet echt meer in de problemen. Vlak voor tijd werd het nog wel 1-2.
Daar waar Katwijk vorige week wel profiteerde van het morsen van punten door Quick Boys en Rijnsburgse Boys, is Spakenburg er niet in geslaagd om het gat met de koplopers te dichten. Onze Blauwen kwamen zaterdag tegen ACV Assen niet verder dan een 1-1 op de eigen Westmaat.
Daarmee werd het tweede opeenvolgende puntenverlies op rij genoteerd, na de teleurstellende eerdere nederlaag tegen Excelsior Maassluis. SV Spakenburg startte tegen ACV zonder 3 vaste basisklanten, te weten Mukhtar Suleiman (volgend seizoen uitkomend voor Katwijk), Sam van Huffel en Floris van der Linden. Alle drie waren niet okselfris, maar zouden tegen ACV wel invallen, waarbij Van Huffel de gelijkmaker binnen knalde (zijn 7e van het seizoen). Tegen ACV maakte twee spelers hun basisdebuut bij de Blauwen: Jay den Haan en Seb Loeffen.
De heenwedstrijd tussen de oranjehemden en Blauwen werd september vorig jaar een verre van bloedeloze 0-0 op de Westmaat. Waar SV Spakenburg in de eerste helft de boventoon voerde, was de tweede helft voor de gasten. Maar ondanks kansen voor beide formaties bleef de brilstand op het bord staan, mede dankzij twee uitblinkende doelmannen aan beide kanten. Daarmee zijn de onderlinge verhoudingen tussen de twee amateurgrootmachten in de Tweede Divisie in evenwicht gebleven. Van de 13 onderlinge ontmoetingen hebben beiden er 5 gewonnen en zijn 3 duels in een remise geëindigd.
2016-2017 | Katwijk – Spakenburg 1 – 0 | Spakenburg – Katwijk 1 – 2
De kraker wordt zaterdag gefloten door Thom Winkel. De arbiter zal op het vroege tijdstip van 13:30 uur de wedstrijd in gang zetten. Deze ervaren scheidsrechter heeft 85 wedstrijden in de benen in de Tweede Divisie, waaronder 9 duels van Spakenburg. Hij wordt op de flanken geassisteerd door Theo Beemsterboer en Andrew Habib. De vierde official is Remco Schul.
We wensen onze Blauwe helden vanaf deze plek alvast heel veel succes en Forza Blauwen!