Skip to main content

Een wedstrijd van onze Blauwen op Sportpark Middelmors tegen Rijnsburgse Boys spreekt altijd tot de verbeelding. Dus al zijn de belangen bij beide clubs momenteel totaal verschillend, een treffen tussen beide grootmachten blijft een must-see.

SPELBREKER

Er is na afgelopen zaterdag weer hoop gekomen in de harten van de supporters van Rijnsburgse Boys. Hun club won de lastige uitwedstrijd bij Barendrecht met 1-3 terwijl koploper Quick Boys onderuit ging bij AFC (2-0). Daardoor is het gat tussen beide kemphanen, met nog 6 wedstrijden te gaan, teruggebracht naar 7 punten. En beide clubs ontmoeten elkaar nog in Katwijk. Zou het dan toch nog mogelijk zijn?

De opdracht voor het team van eerstejaars trainer René van der Kooij is duidelijk. De druk erop houden bij Quick Boys en hopen dat de Katwijkers vervolgens bezwijken onder de kampioenstress. De druk erop houden betekent winnen, allereerst tegen de Blauwen. Uiteraard zal Spakenburg daar geen vrijwillige medewerking aan verlenen. De uittredend kampioen gaat elke wedstrijd voor de drie punten en wil bovendien het goede gevoel van de winstpartij tegen Jong Sparta meenemen naar Sportpark Middelmors. Anders gezegd; Spakenburg zal er alles aan doen om als spelbreker te fungeren.

TOPSCORER

In november troffen beide ploegen elkaar op De Westmaat. In een enerverende pot voetbal trokken de geelzwarten destijds aan het langste eind. De aalgladde topscorer Mark van der Weijden had het deze wedstrijd op z’n heupen en maakte twee weergaloze goals.

De aansluitingstreffer Van Nick Verhagen kreeg helaas geen vervolg waardoor Spakenburg een nederlaag moest slikken. Overigens is Mark van der Weijden ‘on fire’ want afgelopen zaterdag scoorde hij alle drie de treffers tegen Barendrecht. Daarmee heeft de blonde spits nu het indrukwekkende aantal van 22 doelpunten in het mandje liggen. Zijn collega in de voorhoede, Jeroen Spruijt, heeft inmiddels zijn vizier al 12 keer goed afgesteld.

Andere bekende namen bij de geelzwarten zijn keeper Wesley Zonneveld, Bram Ros, Daan Walraven, Nino Klaver, Rob Zandbergen, Delano Assante en Dani van der Moot. Ook bij de Blauwen schoot de voorhoede met scherp. Kilian van Mil prikte tweemaal fraai van afstand raak en zag daarmee zijn totaal oplopen naar 11 goals. Onze aanvoerder Floris van der Linden was met een kopbal uit een corner ook trefzeker en noteerde daarmee z’n 12e seizoentreffer. Wat verder opviel was de uitstekende prestatie van keeper Menno Heus. Nadat hij 2 wedstrijden had gemist vanwege een handblessure stond hij tegen Jong Sparta weer tussen de palen. En hoe. Met een aantal uitstekende reddingen maakte hij indruk.

STATISTIEKEN

Rijnsburgse Boys en de Blauwen stonden 10 keer tegenover elkaar in de 2e Divisie: Spakenburg won 3 keer, speelde 3 keer gelijk en verloor 4 keer.

De onderlinge rapportcijfers in de 2e Divisie van beide kemphanen zien er als volgt uit:

09-11-2024 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 1-2
09-03-2024 | Rijnsburgse Boys – Spakenburg | 4-3
26-08-2023 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 2-0
13-05-2023 | Rijnsburgse Boys – Spakenburg | 1-0
19-11-2022 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 1-1
28-05-2022 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 2-1
25-09-2021 | Rijnsburgse Boys – Spakenburg | 3-1
14-12-2019 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 2-2
23-02-2019 | Rijnsburgse Boys – Spakenburg | 3-4
17-11-2018 | Spakenburg – Rijnsburgse Boys | 1-1

TIJD, PLAATS & ARBITER

De wedstrijd staat onder leiding van topscheidsrechter Sander de Brito Roque. Deze ervaren en goedlachse arbiter heeft in de Tweede Divisie inmiddels al 21 keer een wedstrijd van Spakenburg geleid, waaronder een dorpsderby, en behoeft geen verdere introductie. De Brito Roque wordt geassisteerd door Ruben Reinds en Theo Beemsterboer. De 4e official is Frank de Winter.

In Rijnsburg gaat om 15:00 uur de bal voor het eerst rollen. We hopen uiteraard dat Spakenburg na 90 minuten, en een beetje, Sportpark Middelmors verlaat met drie punten. Tot zaterdag en Forza Blauwen!