Afgelopen zaterdag heeft Spakenburg geen goede zaken gedaan. Waar de uitslagen op de andere velden allemaal voldeden aan het ideale scenario, gaf Spakenburg zelf de zege uit handen in een beroerde tweede helft.
Spakenburg startte met de volgende elf: Houweling, Kok, Apau, Guiting, Green, Van Huffel, Kunst, Van Lopik, Van der Linden, El Azzouti en Van Mil.
Eerste Helft
Spakenburg begon in een heerlijk lente zonnetje prima aan de wedstrijd. Het balbezit was voor de Blauwen en daarmee ook de doelpogingen en het aantal kansen. Uit die kansen kwam ook de eerste goal van de middag voort. Van Mil kon de diepte in, de achterlijn opzoeken en het leer teruggetrokken de 16 inbrengen. De mee opgekomen El Azzouti wist vervolgens leep de bal achter de Werkendamse goalie te brengen en de 1-0 op het scorebord te zetten. Nog geen vijf minuten later lag ook de 2-0 tegen de touwen. Green herhaalde zijn kunstje, een assist vanuit een corner, voor de derde week op rij. De goed aangesneden bal was de ideale prooi voor de ontketende Floris van der Linden.
Spakenburg zat met de 2-0 voorsprong op rozen en er leek geen vuiltje aan de lucht. Vanuit een vrije trap wist Kozakken Boys vanuit het niets echter terug te komen. Gwaeron Stout kon Houweling verrassen met een onderweg aangeraakte bal en bracht zo zijn ploeg terug in de wedstrijd. Spakenburg liet zich door de tegentreffer niet van de wijs brengen, ging vrolijk verder, bleef de controle houden en kwam voor rust nog op een comfortabelere voorsprong. Van Huffel werd gevloerd in de 16 en de stipper werd benut door Floris van der Linden. De boomlange geliefde Blauwe spits wist daarmee zijn 94e Blauwe treffer te scoren. Met een 3-1 voorsprong kon Spakenburg met vertrouwen te gaan rusten en was het werk aan de winkel voor Kozakken Boys.
Tweede Helft
Spakenburg kwam totaal onherkenbaar uit de kleedkamer. Vlak na de aftrap lag de bal al achter Houweling en stond het 3-2. Een wake-up call voor de Blauwen, maar de fase tussen de 3-2 en de 3-3 was wellicht wel de slechtste fase. De gelijkmaker hing in de lucht en die kwam er uiteindelijk ook. Vanuit de achterlijn kon de bal ongehinderd tot drie maal toe naar achter worden gegeven. De assist was uiteindeljk van Thomassen en het eindstation was Damen, die vanaf randje 16 de bal tegen de touwen kon jagen.
Spakenburg ging hierna weer op zoek naar de vijandelijke 16, maar wist amper potten te breken. Vlak voor tijd kon Van Huffel nog afdrukken, maar in de drukte ging zijn inzet hoog over. Kozakken Boys koesterde het punt en kwam ook niet meer echt aan aanvallen toe, maar door de aanvallende intenties van Spakenburg kon de ploeg uit Werkendam in de dying seconds nog wel een keer naar voren. Een voorzet vanaf de flanken van de ingevallen Timan zorgde voor de winnende Werkendamse treffer. Weer was Damen het eindstation en zo bleef Spakenburg teleurgesteld en puntloos achter op de eigen Westmaat.
Ranglijst en volgende wedstrijd
Spakenburg deed, zoals gezegd, dus geen goede zaken. Quick Boys, Hoek en Rijsnburgse speelden allemaal gelijk, maar lopen door de Blauwe nederlaag alsnog een punt uit. Voor de aftrap was er al een klein wonder nodig om in de slotfase van de competitie nog wat moois mee te maken. Nu is er een regelrecht mirakel voor nodig om nog een rol van betekenis te spelen.
Volgende week spelen onze Blauwen een uitwedstrijd in Amsterdam. De aftrap tegen AFC begint om 15:15 uur, tot dan en Forza Blauwen!