Skip to main content

Zaterdag 23 september trad Spakenburg aan tegen Excelsior Maassluis. De Blauwe formatie begon voortvarend aan de wedstrijd met veel kansen, die helaas niet verzilverd werden. Na een acht minuten kon Koen Wesdorp met een mooie pass Bo van Essen wegsteken. De rappe buitenspeler kon met een kapbeweging zijn tegenstanders op het verkeerde been zetten en een schot lossen, maar Tom Boks had een prima redding op zak en kon de bal pareren. Kort daarna was het Ahmed El Azzouti met een grote kans. Helaas schoot hij van dichtbij over het doel heen.

Excelsior kwam er vervolgens een paar keer gevaarlijk uit, zo was met een schot op de paal Spakenburg gewaarschuwd. Hierna kregen de Blauwen nog wat kansjes, maar geen ging erin en dan weet je wat er gaat gebeuren. Vlak voor rust, in de 44e minuut, schoot Vincent Schippers vanuit een vrije trap de bal ineens de goal in. Zo ging Spakenburg rusten met een onterechte 0-1 achterstand.

TWEEDE HELFT

Vanaf de start van de tweede helft stond Ferebory Kourouma binnen de lijnen en had Bo van Essen plaatsgenomen op de bank. De preek die Chris waarschijnlijk had gegeven in de rust bracht snel resultaat. Binnen vijf minuten wist Spakenburg de gelijkmaker te maken. Vanaf de rechterkant kwam Van Huffel met een gevaarlijk schot dat door El Azzouti werd verlengd tot doelpunt. En zo kwamen de Blauwen in de 49e minuut op gelijke hoogte. Even later was het andermaal El Azzouti die een voorzet van Verhagen het doel in kopte en Spakenburg op voorsprong bracht.

Na de tweede goal en iets meer dan een uur spelen werd Floris van der Linden gebracht voor Mukhtar Suleiman en in de 67e minuut maakte Tom Noordhoff zijn rentree na een paar weken blessureleed, de middenvelder kwam in het veld voor Mark Veenhoven. Spakenburg bleef druk zetten wat resulteerde in verschillende kansen en een mooi doelpunt van de sterk spelende Nick Verhagen. De verdediger trapte het leer in de 81e minuut vanuit de rebound genadeloos het doel in.

Het aanhoudend druk zetten van Spakenburg leidde tot een aantal gevaarlijke uitbraken van de Tricolores en een vrije trap die vanaf afstand door Pieter Langedijk fraai werd binnengetrapt. Zo brachten de Maassluisers de stand op 3-2 en leek het nog spannend te gaan worden in de blessuretijd. Gelukkig was daar El Azzouti nog die op aangeven van Floris van der Linden zijn derde treffer van de dag kon maken en zo de stand naar 4-2 bracht. Dit was tevens de eindstand.

Door dit resultaat stijgt Spakenburg naar de vierde plek met Quick Boys, de Koninklijke HFC en HHC Hardenberg boven zich. De Katwijkers hebben evenveel punten, maar een beter doelsaldo, HFC heeft één punt meer en HHC staat ondanks de nederlaag tegen Noordwijk nog op pole-position. Volgende week speelt Spakenburg in Assen voor de uitwedstrijd tegen ACV, tot dan!

WEDSTRIJD IN BEELD