Skip to main content

Het is Spakenburg, geheel tegen de traditie in, niet gelukt om het hoofdtoernooi van het KNVB Beker toernooi te halen. In en tegen competitiegenoot (RKAV) Volendam moesten er uiteindelijk penalty’s aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen. De Volendammers namen de elf-meter-trappen beter dan Spakenburg waardoor zij aanstaande vrijdag de koker in gaan. Spakenburg startte met de volgende elf: Damkalis, Kok, Van Lopik, Guiting, Green, Verhagen, Lever, Van Huffel, Kunst, Van der Weijden en Hage.

Eerste helft

Spakenburg startte goed aan de wedstrijd en gedurende de eerste vijftien minuten hadden de Blauwen de touwtjes dan ook in handen. Silvio Hage, op tijd hersteld van zijn knieblessure afgelopen zaterdag kreeg twee mogelijkheden, één met het hoofd en één met de voet, maar een goal leverde het Spakenburg niet op. Na het eerste kwartier ebde het overwicht wat weg en kwamen de Volendammers beter in hun spel. Nadat Spakenburg al een keer was gewaarschuwd uit één van de beruchte counters van Volendam kreeg het in de 24e minuut een strafschop tegen na een wat opzichtige overtreding van Olaf Kok binnen de beruchte lijnen. Oud Spakenburger Roy Tol ontfermde zich over dit buitenkansje, maar had niet gerekend op de kwaliteiten van Stilanos Damkalis die de inzet keerde.

Nadat Spakenburg nog een goede mogelijkheid kreeg na een prima actie en voorzet van Green was het in de tegenaanval wel raak voor Volendam. Hierbij zag de Blauwe verdediging er niet goed uit. Eerst kon de bal over rechts telkens verlengd worden, daarna mocht spits Smit in de 29e minuut geheel vrij inkoppen. Zijn inzet werd nog knap gepareerd door Damkalis, maar de rebound was voor de eveneens geheel vrijstaande Roy Tol: 1-0. Spakenburg speelde in deze fase meer tegen zichzelf dan tegen Volendam en wist maar geen overwicht, laat staan kansen te creëren. Het moest doelman Damkalis daarentegen dankbaar zijn dat hij wel in vorm is want twee minuten voor rust ranselde hij nog een bal onder de lat vandaan. Op slag van rust, na een minuutje in blessuretijd, was Spakenburg zowaar dichtbij de gelijkmaker. De inzet van Lever kwam echter bovenop de lat waardoor de thee werd opgezocht met de kleinst mogelijke voorsprong voor de thuisploeg.

Tweede helft

In de rust wisselde trainer De Graaf tweemaal te weten; Nick Verhagen en Jens Guiting, ten faveure van Ahmed El Azzouti en Tim Linthorst. Dat gaf de Blauwen de nodige extra energie wat het laatste gedeelte van de eerste helft ontbrak. Gedurende een periode van liefst 32 minuten werd Volendam met de rug tegen de muur gezet en creëerde Spakenburg de nodige kansen. Pal voordat de gelijkmaker viel, kopte Van der Weijden nog tegen de onderkant lat. Een minuut later (51′) was het wel raak. Een prima diepe bal van de wederom sterk spelende Van Lopik bereikte Olaf Kok die hard en laag voorgaf. Die voorzet was een kolfje naar de hand voor spits Van der Weijden die raak prikte: 1-1.

Spakenburg rook bloed en kreeg zoals vermeld kansen. Een vlammend schot van Sam van Huffel kon doelman Witte nog net tot corner promoveren, El Azzouti die voor een nagenoeg lege goal de bal met het hoofd verkeerd raakte waardoor die over vloog en, 69e minuut inmiddels, de poeier van Van der Weijden van een metertje of 20 die de binnenkant van de paal teisterde. Het leverde Spakenburg geen goal op en dat gaf de Volendammers juist weer wat extra hoop. Spakenburg kreeg in de 79e minuut nog een dikke waarschuwing toen andermaal Roy Tol oog in oog stond met Damkalis, maar laatstgenoemde kwam als winnaar uit de bus. Een minuut later viel alsnog de, op dat moment onverdiende, voorsprong voor Volendam. Een lange en hoge voorzet werd door invaller Zwarthoed, die totaal ongedekt stond, bij de tweede paal eenvoudig binnengeschoten. Spakenburg moest andermaal in de achtervolging en gezien de tijdsspanne ging dat niet meer zo gecontroleerd, maar eerder met de moed der wanhoop.

Diep in blessuretijd kreeg Spakenburg DE mogelijkheid om er alsnog een verlenging uit te slepen. Een verdediger van Volendam sloeg de bal opzichtig met de arm uit de doelmond waardoor scheidsrechter Wolff niets anders kon doen dan naar de stip wijzen. Andermaal Mark van der Weijden schoot Spakenburg feilloos langszij waardoor de wedstrijd moest worden verlengd.

Verlenging en pingels

Omdat de aanhang van Spakenburg in de ogen van de arbitrage ietwat te uitbundig de gelijkmaker aan het vieren was (enkele enthousiaste supporters op het veld, maar ook een blikje frisdrank) werd de wedstrijd tijdelijk stil gelegd. Na een kleine 10 minuten kon dan begonnen worden aan de verlenging. In het eerste bedrijf had Spakenburg volledig de controle, maar kansen leverde dat helaas niet op.

In de tweede helft van de verlenging was hetzelfde spelbeeld merkbaar, maar nu kreeg Spakenburg wel mogelijkheden. Een schotkans voor de ingevallen Afaker belandde in het zijnet en een kanonskogel van Mark Veenhoven op randje 16 werd nog net door een Volendamse verdediger geblokt wat nog wel een corner opleverde, maar ook niet meer dan dat. In de slotminuut kreeg Des Kunst nog een kopkansje, maar die belandde op het dak van het doel.

Penalty’s moesten dus deze bekeravond, die bol stond van de heroïek, uitwijzen wie zich mocht plaatsen voor de eerste ronde van het hoofdtoernooi. Spakenburg scoorde de eerste drie: Van der Weijden, Kunst en Damkalis. Nadat Sout namens de Volendammers de 4-3 binnenschoot, mocht Afaker namens Spakenburg aanleggen. Zijn inzet werd eenvoudig gepareerd door doelman Witte. Roy Tol kon zijn gemiste penalty in de reguliere speeltijd goed maken, maar wederom mistte hij vanaf elfmeter. Spakenburg leefde nog, maar dan moest de laatste penalty er wel in. El Azzouti, doorgaans geen moeite met scoren, zag in navolging van Tol en Afaker ook zijn inzet gekeerd waardoor Spakenburg, nog voordat het uur terug wordt gezet, het bekertoernooi moet verlaten.

Lang kan Spakenburg niet treuren want de competitie wacht alweer met de komende vijf weken een aantal meer dan interessante tegenstanders. Zaterdagavond gaan wij naar Groesbeek en spelen daar tegen het al heel lang ongeslagen zijnde De Treffers. Die wedstrijd begint om 18:00 uur. Tot dan en Forza Blauwen!

Scoreverloop

29’ 1-0 Roy Tol

51’ 1-1 Mark van der Weijden

80’ 2-1 Dave Zwarthoed

90+4’ 2-2 Mark van der Weijden

Toeschouwers: 1.302

Scheidsrechter: A.D.O. Wolff

Gele kaart: Sier, Plugboer (beide Volendam), Kunst (Spakenburg)